Mir Tekstil. 3 yılı aşkın tecrübesinin ışığında 2015 yılında kurulmuş, tekstil sektöründe faaliyete geçmiştir.

Geçen yıllar içinde Kalite ve Müşteri Memnuniyeti ilkelerini birincil amaç edinerek, üretim gücünü bugünlere kadar taşımıştır.

Mir Tekstil, Türkiye ve dünyada gelişen ekonomik süreci yakından takip etmiş, bu alanda meydana gelen değişimleri doğru analiz etmiş ve bu süreç içerisinde gerekli atılımları başarıyla gerçekleştirerek savunma sanayinde saygın tekstil rmaları arasında yer almayı başarmıştır.

Mir Tekstil olarak Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı ve diğer kamu kuruluşları için giyim-kuşam malzemelerinin üretimini yapmaktayız. Bunun yanı sıra yurtdışı için de üretimlerimiz mevcuttur. Tüm ürünlerimizin üretiminde Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde üstün hizmet anlayışı ve en üst düzeyde kalite bilinciyle faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

Askeri ürünlerimiz; soğuk iklim kıyafetleri, parkalar, eğitim elbiseleri, pantolonlar, subay montu, rüzgar ceketi, gömlekler, hücum yelekleri, balistik yelekler, panço-yağmurluk, eşofman, iç çamaşırları, uyku tulumu, spor çantaları, savaş çantaları, evrak çantaları, valiz-bavul vb.


Emniyet Teşkilatı ürünlerimiz;
 polis montları, parkalar, yağmurluk- pançolar, motorize yunus, şahin ve toplum destekli polis kıyafetleri, gömlekler, özel harekat kıyafeti, hücum yelekleri, balistik yelekler, sırt çantaları, tişörtler, eldivenler, şapkalar, maskeler vb.

İmalat haricinde sektörün ihtiyacı olan ürünleri, alanının lider rmaları ile yaptığımız distribütörlük anlaşmaları çerçevesinde ithal ederek; gece görüş, kızıl ötesi ve termal görüş sistemleri, gözetleme ve lazerli mesafe ölçme dürbünleri, stabilize dürbünler, taktik eğitim amaçlı sistem ve mühimmatları ve en son trend ürünleri müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.